Kuru İncirin Faydaları

Yazar atayaylasi 12/06/2019 0 Yorumlar

Doktorların önerdiği Aydın İnciri, besin değerlerindeki içerik zenginliği bakımından oldukça faydalıdır. Ata Yaylası olarak ürettiğimiz doğal kuru incirlerimizin faydalarını sıraladık:

1. Sindirim Problemlerine Çözüm Üretir.

Doğal Dağ incirlerimiz, yüksek düzeyde lifi içerdiği için sindirim sistemine iyi gelmektedir. Türlü sindirim sorunları (Kabızlık, ishal, bağırsak tıkanması, vb...) için en ideal gıdalar arasında olan doğal kuru incir, tüketildikten birkaç saat sonra rahatlamanıza yardımcı olmaktadır.

2. Yüksek Veya Alçak Tansiyon Dengelemektedir.

Doğal Kuru İncir, içerdiği potasyum zenginliği ile tansiyon risklerinden uzaklaştırmaktadır. Belirli yaşa gelmiş insanlarda özellikle bu durum çok sık rastlanmaktadır. Dağ incirimizin tüketimini sadece tansiyon problemi varken değil, bu riski önlemek için de kuru incirimizi önermekteyiz.

3. Doğal İncirimizin Diyabet Yönü

Bolca lif barındıran Aydın İnciri, diğer şeker içeren gıdalardan tamamen farklı olarak vücuttaki emilimi çok kolaydır. Bu nedenle diyabet hastalarımız ya da diyabet riski olanlar, doğal kuru incirimizi düzenli olarak tükettiklerinde sağlıklarına ulaşacaklardır.

4.Vücuttaki Kemik Güçlendiriciliği

Dağ İncirimizin bir diğer yönü de kemik gelişimine doğrudan katkı sağlayan magnezyum ve kalsiyumun çokça içermesidir. Ata Yaylası olarak  çocuklarda sıkça rastlanan kemik rahatsızlıklarını aşmak için doğal kuru incirimizi öneriyoruz. Bilinmelidirki tedavi yöntemlerinden en doğalı doğru gıda tüketmektir.

5. Fazla Kilolarınızdan Doğal Kuru İncir ile Kurtulun.

Dağ İncirimizin bir diğer faydası da tokluk hissini vücudunuza göndermenizdir. Kilo vermek isteyen kişiler özellikle çok fazla gıda tüketmekten yakınmaktadırlar. Ata Yaylası olarak önerebileceğimiz en güçlü çözüm yöntemlerinden biri de aç karnına tüketeceğiniz doğal kuru incirlerimizdir. 

6. Tıkanabilecek Kalp ve Damara Çözüm

Yaşı ilerlemiş kişilerde kalp ve damar problemleri olasıdır. Kuru gıda olarak dağ incirlerimizi tüketmeniz potasyum değerleri ile vücudunuzun ritmini düzenleyebilirsiniz.

7. Kolestrolünüzü Doğal Kuru İncir ile Atın.

"Pektin" maddesi içeren dağ inciri jel kıvamındaki oluşumu ile fazla kolestrolü bedeninizden atmanızı sağlar. Düzenli tüketim ile "pektinin" vücutta yararını doğal dağ inciri ile elde edebilirsiniz.  

8. Grip ve Nezle Düşmanı

Mevsimsel geçişlerde oluşan salgın zamanlarında kendimizi korumalıyız. Bunun en doğal yollarından biri de dağ inciridir. Bağışıklık sisteminize katkıda bulunmak istiyorsanız vucüdunuzu besin değeri yüksek gıdalar tüketerek sağlayın. 

9. Hücre Oluşumu ve Cildin Yenilenmesi

Aydın İnciri, Yaşanılan bölgenin insanlarındaki yaşam kalitesini ve uzunluğunu doğrudan etkilediğini görmekteyiz. İçerdiği vitaminler sayesinde (A, C,Demir, Potasyum, Kalsiyum) hücre yenilenmesini sağlar.Yörenin insanları tükettiği doğal kuru incir sayesinde, dinç, sağlıklı, cildi genç yaşamaktadırlar.

10. Kanserle Mücadelede etkilidir.

Bildiğiniz gibi antioksidan maddesi, kanserle mücadelede önemli rol oynamaktadır. Antioksidan içeren gıdalar uzman doktorlar tarafından kanserli hücrelerle mücadele için önerilmektedir. Doğal kuru incir antioksidan yüksek düzeyde içerdiği için kanserle savaşmada büyük rol oynar.

11. Kısırlık Sorunu Çözüm Yöntemi

Özellikle günümüzde giderek artan kısırlık probleminde en etkili yöntem doğal yollarla "incir kürü" yapmaktır. Kadınların yumurta gelişiminde ve erkeklerin sperm sayısının artmasında doğal kuru incir en fazla tercih edilen ve başarıya ulaştıran yöntemdir.