Dağ İnciri (İri Boy) (500 gr)

Yeni Mahsül Dağ İnciri (İri Boy) (500 gr)

Ürün Görseli

Bahçelerimizden topladık, güneşte doğal yollarla kuruttuk, sizler için en iyilerini özenle seçtik, istridye dizilimlerde paketledik.. Dağ İncirlerimiz Stoklarımızda!

Doğal kuru incirler familyasında, incirin kalite kriterlerini belirlerken dikkat etmeniz gereken en önemli konulardan birisi içinin dolgunluğudur. Dağ incirini ova incirlerinden ayırt etmenizin türlü yolları vardır. İriliğinden de anlaşılan doğal kuru incir, lezzetinden rahatlıkla Aydın İnciri olup olmadığını anlayabilirsiniz. Bizler üretici olarak değerli müşterilerimize tüm bilgi ve deneyimlerimizin en ince detaylarını anlatarak, böylelikle bilinçli tüketiciler kazandık. Ata Yaylası nı oluşturduğumuzda; doğru gıdayı sizlere sunarken hedeflerimiz arasında en önde geleni, bilinçli gıda tüketimini aşılamaktır. 

Bilindiği gibi ; incirlerin içlerini açamıyoruz bu nedenle : "acaba içi çürük mü?" "içinde aflatoksin maddesi var mıdır?" "ekşi mi?" "peroksit ilacı ile yıkanarak mı gönderiliyor?" gibi sorularla türlü türlü endişelere kapılmanız tamamen normal. Bu soruların cevaplarını bizimle yeni tanışacak değerli müşterilerimiz için doğal kuru incir kurutma aşamamızdan ambalaja girene kadarki süreci tüm şeffaflığımızla belirtelim:

Aydın İnciri, kendi alanında Dünya'nın hem en fazla , hem de en kalitelilerinin üretildiği gıdamızdır. Öncelikle doğal kuru incir elde edebilmek için Ağustos ayına kadar organik tarım bakımlarımız yapılır.

Kuru İncir, hassas bir meyve olduğu için ağaçlarından kendiliğinden düşerek ya da hafif (ağaçları zedelemeden) sallayarak toplama işlemi yapılır.

Ardından toplanan bu incirler, özenle yapılmış seralarımızda aralarında hava alacak şekilde tasarlanmış sergi tahtalarına yerleştirilir. Güneşte  bu şekilde 3 gün kurutulur. (Eğer güneşte çok kalırsa sertleşir, az kalırsa  çürür)

Doğal kurutma işlemi tamamlanan dağ incirlerimiz, boy kalible olarak tek tek özenle seçilir.

Seçilen kuru incirlerimiz; 3 kategoride sınıflandırılarak (orta, iri, jumbo) soğuk hava depomuza stoklanır.

Elde ettiğimiz dağ incirlerimiz soğuk hava depolarımızda doğallığını yitirmeden 2 yıl (24) ay muhafaza edilebilme garantilidir.


    "Doğal incirleri, İşlenmiş  incirlerinden nasıl ayırt edebiliriz?" sorusuna verebileceğimiz en güzel cevap incirin yıkanması durumudur.

Bizler 24 yılın tecrübesiyle incirleri çok rahat tanıyoruz  fakat siz değerli müşterilerimiz nasıl ayırt edebileceksiniz kısaca belirtelim:

İncir yıkamanın 2 amacı vardır... birincisi; içini dolgun tutmak ve ekşime yapmasını önlemek. genelde ihracatçı işletmelerin tercih ettiği yöntemlerden birisidir. Bir diğeri ise kararmış (ballı kara diye tabir ettiğimiz) incirleri tekrar hayata döndürmekdir. "peroksit" denilen kimyasal madde ile yıkanırlar. Aslında görsel olarak tamamen bembeyaz olurlar. bu incirleri bizler nerde görsek tanırız fakat sizlerin ayırt etmesi için o inciri koklamanız ve ilaç kokusunu almanız yeterli olacaktır.

Doğal kuru incirlerimizi aynı gün kargolamaktayız. Siparişini cumartesi pazar veren değerli müşterilerimizin ürünleri pazartesi günü kargolanmaktadır. Ürünlerimizde herhangi bir sorun yaşarsanız tüm sorunlarınızla iletişim birimlerimizden hangisini arzu ederseniz (whatsapp instagram facebook tel ) hepsiyle birebir hızlı dönüş yapmaktayız. Ürünümüzü beğenmediğiniz taktirde hiçbir değerli müşterimizi mağdur etmeden anında iade alıyoruz.

Dikkat! Ürünlerimiz Türk Patent Marka Tescilli onaylı olup, organik ve doğal tarım alanlarına sahip üretim sertifikalıdır.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

850 ₺ Üzeri Siparişlerde Ücretsiz Kargo

  • Görüntülenme: 19134
  • Marka: Ata Yaylası
  • Ürün Kodu: ATA-1005
  • Stok Durumu: 979
  • 185,34 TL
  • Vergiler Hariç: 183,50 TL

Etiketler: Kuru İncir, Dağ İnciri, Naturel, Doğal, Organik, Ata Yaylası,