Karakovan Balı (1 Kg)

Yeni Mahsül Karakovan Balı  (1 Kg)

Ürün Görseli

Aydın'ın Karıncalı Dağının 900-1300 rakımlı alanlarında  en aşa 17 adet farklı çiçekten (Ayıt, keven, kekik böğürtlen vb...) elde ediyoruz.Polen de içeren bu mükemmel  aroma karışımını Ata Yaylası olarak evlerinize kadar gönderiyoruz. Stoklarımız her sezon sınırlıdır. Sadece sabah kahvaltısında tüketmeyip sağlıklı ve uzun ömürlü yaşam için günün farklı saatlerinde de tüketeceğinizin garantisini veriyoruz. Petek ballarımızın peteklerini de arılar ördüğü için haliyle çok hassastırlar. Doğallığını bozmamak adına itinayla paketleyip göndermekteyiz..Özellikle vücut kırgınlığı hissettiğinizde 1-2 kaşık almayı ihmal etmeyeceksiniz.

Bin bir zahmetle üretilen, balların piri olarak tanımlanan Karakovan balı, oluşum sürecinden şifasına kadar pek çok açıdan çokça üzerine konuşulması gereken bir konudur. Bizim ise çiçek balından farklı bir kategori olarak değerlendirmemiz gereken Karakovan balımız, Aydın’ın Bozdoğan bölgesinde üretilen tamamen organik bir bal türüdür. Hemen oluşum sürecinden başlayalım ve Karakovan balı hakkında önemli detayları görelim.

Karakovan Balı Nasıl Oluşur?

Karakovan balının oluşum sürecinde, tıpkı bal gibi bal peteği de doğal bir şekilde arılar tarafından üretilir. Hazır bir petek yerleştirilmez. Bununla birlikte Karakovan balını özel kılan, arıların bal için çiçek özü topladığı çevredir. Oto yollardan ve zirai ilaçlamanın yapıldığı tarım alanlarından uzak alanlar tercih edilir ve arı kovanlarının yerleştirildiği bu tür ortamlar gerçekten şifalı balların üretilmesi anlamını taşır. Herhangi bir ilaca ya da otoyolların kirli havasına maruz kalmamış bitkilerin özleri taşıyıcı arılar tarafından yoğun bir çalışma ile toplanarak kovana taşınır. Kovanda ise görevi işçi arılar devralır. Gelen bitki özlerini işler öncelikle bal peteğini yaparlar. Sonrasında ise peteği bal ile doldurmaya başlarlar. Şifası ve lezzeti ile bir efsane haline gelen Karakovan balı işte bu şekilde üretilerek ortaya çıkan bir organik bal türüdür. Diğer taraftan Karakovan balının şifası da ayrıca göz önünde bulundurulmalı…

Karakovan Balı’nın Faydaları

Karakovan balının şifalı yanını ise anlatmak pek de kolay değil. Çünkü pek çok açıdan oldukça faydalı olan bir doğal ilaçtan söz ediyoruz. Organik bal olmanın yanı sıra çiçek balından farklı olması ile çeşitli rahatsızlıklar için Karakovan balı kullanılabilir ya da sadece daha sağlıklı olmak, daha iyi hissetmek için de bu özel bal tüketilebilir. Karakovan balı doğal bir antibiyotiktir, öksürüğe iyi gelmekle birlikte karaciğeri temizlemede etkilidir. Hepatit B ve C gibi hastalıkların tedavisinde de tercih edilir. İçeriğinde bulunan vitamin, mineral ve bazı enzimler ile mikroplarla savaşır ve grip, ülser gibi hastalıkların tedavisinde de etkilidir. İştah açıcı ve zindelik verici olmasının yanı sıra kolesterol, prostat, varis ve sedef hastalığı gibi ciddi rahatsızlıklar için de harika bir şifadır. Güvenilir bir adresten alacağınız Karakovan balı size tüm bu faydaları sağlayacaktır. Bunun için de doğru adrestesiniz. Unutmayın hiçbir şey sağlığımızdan önemli değil ve doğa her zaman en güvenilir ilaçtır.

Dilerseniz Arının kendi yaptığı peteği kesilmeden çıtasıyla ürünümüzü watsapp yoluyla sipariş edip alabilirsiniz...

25659 Sayılı Organik Tarım Esasları ve Uygulamalarına İlişkin Yönetmeliğe göre kontrol edilmiş ve sertifikalandırılmıştır.

NOT: Ballarımız, uzun zaman  soğuk ortamda bekleyince kristalleşebilir.Bu durum, doğal organik balların ortak özelliğidir. 45 dereceyi geçmeyecek sıcak suda balın kendisi suya temas etmeden (Cam Kavanozda) çözebilirsiniz ya da kristalize biçimde de tüketebilirsiniz. 

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

850 ₺ Üzeri Siparişlerde Ücretsiz Kargo

  • Görüntülenme: 30287
  • Marka: Ata Yaylası
  • Ürün Kodu: BAL-105
  • Stok Durumu: 94
  • 555,40 TL
  • Vergiler Hariç: 549,90 TL

Etiketler: bal, organik, ürün, gıda, petek, doğal, sağlık, yaşam, beslenme, karakovan