Dağ Cevizi ( İnce Kabuk 500 Gr)

Yeni Mahsül Dağ Cevizi ( İnce Kabuk 500 Gr)

Ürün Görseli

Ceviz diyip geçmemekte fayda var desek herhalde doğru bir cümle kurmuş oluruz. Çünkü yediğimiz cevizlerin o kadar farklı türde olanları var ki, belki de hiç yemediğimiz, adını bile duymadığınız ceviz çeşitleri vardır, emin olabilirsiniz. Özünde yine ceviz, bildiğiniz bir tattır, fakat ağaç olarak türleri olarak oldukça çeşitli ve geniş bir aileye sahiptir. Ayrıca yurtdışından da değişik ceviz türleri ithal edilmektedir. Tadından (Lezzetinden) anlaşılabilen bir durum olduğu için üretici-tüketici açısından şanslıyız. Bizler Ata Yaylası olarak Aydın dağlarımızdan ürettiğimiz ince kabuk yerli cevizlerimizi siz değerli müşterilerimize ulaştırıyoruz.

Ceviz içerisinde  fazla yağ barındırdığını bilirsiniz. şuanda belirtelim ki yağ oranı oldukça fazla fakat bu yağın içeriği insan sağlığına tahmin ettiğiniz gibi zarar vermemekte; aksine yarar sağlamaktadır. Diyet yaparken kullananlara ya da yağ tüketmemesi gereken hastalara söylemeliyiz ki, ceviz yağı çok faydalı bir yağdır. Yaklaşık 200 gram ceviz içinde 30 gram civarı protein ve yaklaşık yüzde üçlük miktarda şeker bulunur. Ceviz oldukça besleyici bir gıda olup, halsizlik, çabuk yorulma ve benzeri gibi durumlar yaşayan insanların özellikle tüketmesi tavsiye edilir. Bunu tüketen insanlar zamanla olması gereken dirençlerini tekrar kazanmak için ceviz tüketimine günlük küçük porsiyonlar halinde devam ederek o eski dirençli haline kavuşabilir.  Bunlar genel anlamda ceviz yemenin insan sağlığına en bilinen faydalarıdır.

Yüksek rakım Dağ bölgelerimizde hasat edilip kurutulan dağ cevizlerimiz, özellikle taşıdığı doğallıkla yine sizi eski lezzetlere taşıyor!

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

850 ₺ Üzeri Siparişlerde Ücretsiz Kargo

  • Görüntülenme: 13944
  • Marka: Ata Yaylası
  • Ürün Kodu: Ceviz-0002
  • Stok Durumu: 489
  • 98,90 TL
  • Vergiler Hariç: 98,90 TL

Etiketler: Dağ cevizi, İnce Kabuk Ceviz, Yerli Ceviz, doğal, organik, sağlıklı beslenme, sağlıklı yaşam